Що це може бути?

Консультація дається виключно в ознайомлювальних цілях і не є керівництвом до дії! Проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем.

Світлана: добрий день. тиждень тому сіла на дієту. купила препарат редуксин 15. на 3 день прийому помітила що вийшла висип. Відразу припинила пити т. к. в анотації написано що це побічне явище. Сьогодні не пила але після обіду дуже сильно почав хворіти зліва нижче попереку. По початку були рівні болю а тепер як колючі бувають. Підкажіть що це таке? що потрібно робити?

Відповідь лікаря:

Шановна Світлана, «болі зліва» можуть бути з кількох причин. По-перше, після прийому препарату можливі побічні реакції з боку кишечника, запор або діарея можуть додатково супроводжуватися болем зліва в проекції дистальних відділів товстої кишки. По-друге, якщо простежити зв’язок з нирками, то це може бути проявом нападу ниркової коліки. І ще це може бути проявом м’язового болю, абсолютно не пов’язаної з прийомом препарату.

Щоб остаточно з’ясувати причину, необхідна консультація хоча б терапевта. Огляд лікаря вже допоможе визначитися, які саме захворювання треба диференціювати. Ультразвукове дослідження нирок і сечового міхура допоможе виключити сечокам’яну хворобу.